Tulu Porselen Hakkında...

Biz Kimiz?

1995 yılında çini ve seramik ticareti ile başlayan ticari serüvenimiz, 2001 yılında Kütahya Organize Sanayi Bölgesine taşınmak suretiyle üretim sektörüne adım atmıştır.

2001 yılından 2012 yılına kadar seramik imalatıyla üretimlerimiz devam etmiş, 2012 yılında yapılan AR-GE çalışmaları neticesinde firmamız porselen imalatına başlamıştır. Firmamız Türkiye çapında konusunda uzman profesyoneller ile satış kanadını geliştirmiş ve bayi ağıyla da desteklemiştir. 8000 m2 kapalı alanımızla devam eden üretimimizi, Zafer Kalkınma Ajansı ile birlikte gerçekleştirilen ortak yatırımlar sayesinde son teknoloji makine ve ekipmanlarla geliştirmekteyiz. Firmamızın öncüsü olduğu Reaktive ve Trend serilerinde Türkiye ve yurtdışı pazarında önemli adımlar atılmıştır. Marka bilinirliğimiz her geçen gün artmakta ve ürün gruplarımız her geçen gün gelişmektedir. 2018 yılında yurtdışı ve yurtiçi fuarları ile sektörün içerisindeki yerimizi daha üst seviyelere getireceğiz.

Zaman hızla akıyor, değişiyor ve yenileniyor. Geçen bu zaman içinde, sizi yansıtan sofralarınıza, birbirinden şık ve zarif ürünlerimizle eşlik etmekten duyduğumuz mutluluk tarifsiz. Sofra kültürümüzde her zaman kaliteyi, yeniyive güzeli yakalamak adına “Sofranızdan hayatınıza iz bırakan dokunuşlar” diyerek çıktığımız bu yolda önceliğimiz; sevdiklerinizle hazırladığınız özgün veşık sofralarınızda, paylaşmaktan keyif aldığınız, neşeli,unutulmaz anlarınıza ortak olarak, geleneklerimizi geleceğe en özel ve şık parçalarla aktarabilmektir. Hazırladığımız bu kataloğumuzda sizi Tulu Porselen’in tarz yaratan ve ilham veren sofralarına davet ediyoruz.İncelerken keyif almanızı diliyoruz.

Misyon & Vizyonumuz

Misyonumuz; Türkiye ve dünya çapında müşteri odaklı üretim yaparak tamamen Türk sermayesiyle Kütahya’nın tarihten gelen sanatsal çini ve porselen kültürünü ürünlerine adapte ederek üretimlerine devam etmektedir.

Vizyonumuz; Tulu Porselen olarak vizyonumuz müşteri odaklı bir yaklaşımla Türkiye’de ve ihracat yaptığımız tüm ülkelerde ‘lider’ konumuna erişmektir. Tulu Porselen birlik ve bütünlük, anlayış, mükemmellik, sorumluluk, yaratıcılık gibi unsurları temel alan birtakım değerleri kuruluşundan beri esas almaktadır.

kurucu Ali KILINÇ – Tulu Porselen Kurucusu